Headphones YH-6448 Green

Headphones YH-6448 Green

Прегледи: 8704 Производител: Yihao
Шифра: YH-6448
Достапен: Има залиха
450.00ден без ДДВ: 381.36ден
Количина: Купи

Слушалки на преклоп со вграден микрофон за мобилен телефон.

Дизајнирани за млади кои сакаат одличен квалитет и издржливи слушалки!
Лесно преносливи со можност за преклопување со што ќе ги собере во секој ранец или торба за лаптоп.
Меки слушалки со перфорирана кожна облога за континуирано удобно користење и променлив кабел со вграден микрофон во него. Модерен дизајн и функционалност, одличен избор за секој мобилен телефон, таблет, мп3 плеер, лаптоп или десктоп компјутер.

Технички спецификации:
40mm handmade drivers
Frequency responce 20Hz-20kHz
Impendance 60Ohm
Sensitivity 115dB
Max input power 50mW
120cm tangle resistance cord easy replaceable
3.5mm stereo plug compatible with all audio devices