-42% SN-P13 Headset Wireless Bluetooth Headphone with FM Radio and MP3 Player

SN-P13 Headset Wireless Bluetooth Headphone with FM Radio and MP3 Player

Прегледи: 9369 Производител: Ditmo
Шифра: SN-P13
Достапен: Има залиха
1,200.00ден 690.00ден без ДДВ: 584.75ден
Количина: Купи

SN-P13 Wireless Bluetooth Big Stereo Headphone with FM Stereo Radio and MP3 Player MicroSD - Black & Blue
Bluetooth  •  Foldable  •  Noise Isolation  •  built in Microphone  •  built in MP3 Player  •  built in FM Stereo Radio  •  Powerfull Bass

Големи безжични слушалки со одличен звук и квалитетна изработка! Одлични за слушање на музика и за разговори преку мобилен телефон.
Поврзете ги со кабел или безжично преку блутут конекција со мобилен телефон или лаптоп и можете да ја слушате вашата омилена музика и да разговарате со пријателите.
Слушалките имаат и вграден ФМ приемник така што можете да уживате и во вашите омилени радио станици!
Повеќе немате потреба ниту од посебен МП3 плеер, бидејќи слушалките имаат вградено и МП3 плеер, се што треба е да ја вградите МикроСД картичката со вашите омилени МП3 песни и да уживате во музиката без никакви дополнителни кабли, плеери или телефони!
Слушалките се на преклоп и можете слободно да ги носите секогаш со вас без да ви зафаќаат дополнителен простор.

Big Wireless Headphones Excellent sound for listening music and making phone calls.
Connect it via bluetooth to your mobile phone or laptop and listen to your favorite music, or FM radio stations with the built in FM radio receiver.
Plug in MicroSD memory card with your MP3 music and enjoy with the built in MP3 Player.

Function: Bluetooth, Microphone, MP3 Player, Answering Phone Calls, Song Switching, Noise Cancelling, FM function

FM radio: Yes
FM frequency range: 87~108MHz
Bluetooth: Yes
Bluetooth Version: V2.1+EDR
Bluetooth distance: W/O obstacles up to 10m
Bluetooth mode: Headset
External Memory: TF / MicroSD card
Connectivity: Wireless
Connecting interface: Mini USB, 3.5mm
Application: Mobile phone, Computer, Laptop
Driver unit: 40mm
Frequency response: 20~20KHz
Impedance: 32ohms
Microphone frequency: 2.4-2.4835GHz ISM band
Microphone dimension: 4 x 1.5mm