-21% Bluetooth Speaker S28 Aluminum Subwoofer Wireless Calls Handsfree MicroSD Card Music

Bluetooth Speaker S28 Aluminum Subwoofer Wireless Calls Handsfree MicroSD Card Music

Прегледи: 6744 Шифра: S28
Достапен: Има залиха
700.00ден 550.00ден без ДДВ: 550.00ден
Количина: Купи

Мини преносен блутут звучник со МП3 плеер + вграден микрофон и батерија на полнење
Можност за конференциски разговори (вграден микрофон, Hands-Free)

Најразлични бои на залиха

поддржува репродукција од:
Блутут уреди (мобилен телефон, лаптоп, таблет...)
Микро СД картичка
Мобилен телефон, Таблет, Лаптоп
3.5мм line-in AUX

Вградена батерија (полнење преку мини УСБ приклучок)
алуминиумско куќиште со металик финиш
поддржува A2DP, AVRCP слушалки, handsfree profile

Bluetooth version: v2.1
Домет: до 10 метри
Репродукција: до 5часа со 1 полнење (2часа)
Димензии: 60х60х50мм
Тежина: 230g
Звучник: 45мм (Ф)
Моќност: 3W
Frequency response : 280HZ-16KHZ
Signal-to-Noise: >95db
Distortion: <0.5%
Battery voltage/capacity: 520mAh
Battery charging voltage: 5v+/-0.5v
Battery charge time: 2 hours