Maxell AUDIO WILD BUDS earphone Pink/Black

Maxell AUDIO WILD BUDS earphone Pink/Black

Прегледи: 5845 Производител: Maxell
Шифра: Wild
Достапен: Има залиха
250.00ден без ДДВ: 250.00ден
Количина: Купи

Ослободете ја вашата дива страна Maxell Audio Wild слушалките. Audio Wild слушалките се достапни во неколку уникатни комбинации на бои со кои сигурно ќе се издвоите во урбаната џунгла. Исто така во пакувањето има различни големини на силиконски променливи гумички за гарантирано уживање во музиката во текот на целиот ден.
Функционираат одлично со iPod, iPhone, iPad, и сите модели на смартфони со 3.5mm приклучок, а одличниот квалитет на звукот се должи на квалитетниот Neodymium магнет кој се користи во сите Maxell слушалки за гарантиран квалитет на звучната репродукција!

Impedance: 16ohms +-10%
Driver: 10mm
Magnet: Neodymium (NdFeB)
Film: 0.006mm
Coil: 5.6mm
Sensitivity: 100dB+/-3dB
Channel Balance: <3dB
Rated Input: 3mW
Maximum Input: 5mW
Frequency Response: 20Hz - 20kHz
Plug: 3.5mm Straight Plug
Cord Length: 1.2m

Ознаки: slusalki, mikrofoni