-53% Maxell Micro SDHC 32GB Class 10 X-Series

Maxell Micro SDHC 32GB Class 10 X-Series

Прегледи: 8125 Производител: Maxell
Шифра:
Достапен: Има залиха
800.00ден 380.00ден без ДДВ: 380.00ден
Количина: Купи

Maxell Micro SDHC 32GB Class 10 X-Series

Maxell's X-Series MicroSD HC мемориските картички се одликуваат со одличен квалитет и перформанси!
Без разлика дали ќе се употребува во најновата генерација на смартфони, таблети, мп3 плеери или фотоапарати вашето задоволство е гарантирано!
SD HD class10 стандардот ја гарантира најдобрата брзина на запишување и вчитување од картичката, одличен избор за снимање на видео клипови без сецкање, брзо фотографирање, навигација за мобилен телефон и се останато ќе функционира беспрекорно.

32GB = складира околу 20.160 фотографии / 84 часа на видео клипови / 512 часа музика *
(*пресметката е направена по стандардни спецификации фотографии во JPEG стандарден формат, видео во MPEG1, музика во WMA компресија, сите прикажани пресметки може да се разликуваат во зависност од вашиот уред и неговите спецификации и сетирање)