-15% Gaming Chair Blue Dragon Ergonomic design

Gaming Chair Blue Dragon Ergonomic design

Прегледи: 1042 Шифра: Blue Dragon
Достапен: Има залиха
12,990.00ден 10,990.00ден без ДДВ: 10,990.00ден
Количина: Купи

Gaming Chair Blue Dragon - Голем и удобен гејмерски стол Блуe Драгон

Гејмерски стол со модерен и иновативен дизајн, изработен од цврсти и квалитетни материјали
Цврста композитна пластична подвижна основа тонирана со сини детали
Ергономска форма на седиште и наслон за грб
Квалитетна платнена облога на седиште и наслон за долготрајна употреба без потење
Модерен наслон за грб со пластична заштитна и украсна маска од задната страна
Пневматски амортизер за висинско подесување на висината на седиштето
Нов иновативен модел на механизам за регулација на наслонувањето, нагиб на наслон и 3 позиции за фиксирање на положба
Регулирање на силата на наслонот и вграден релакс механизам
4D Раконаслони со регулација на висината и можност за извлекување (напред-назад)
Лумбално перниче за грб
Висински подесив налон за глава
Максимална дозволена носивост до 140кг