Ново -6% MS Energy NEUTRON n1 Electric Scooter Trotinet

MS Energy NEUTRON n1 Electric Scooter Trotinet

Прегледи: 49 Производител: VIVAX
Шифра: Neutron n1
Достапен: Има залиха
17,500.00ден 16,490.00ден без ДДВ: 16,490.00ден
Количина: Купи

MS Energy NEUTRON n1 Electric Scooter Trotinet

Преминувањето на тротоарот до патот и назад веќе не претставува проблем. 8 “тркала и предниот амортизер ќе ја завршат работата совршено! 
Предната воздушна гума и воланот со прилагодување на висината широк 55 см додаваат на удобноста и безбедноста на вашето возење. 
Лесниот алуминиумски механизам за преклопување и рачките за преклопување го прават целиот скутер лесен за преклопување и носење. 
Задниот тапан за сопирање ќе обезбеди безбедно сопирање.
 
Карактеристики:
Големина на тркалото 8 “
Максимална брзина 25 км на час
Тип на рамка Алуминиум
Боја Црна
Мотор 250W
Макс моќност (врв)  
Батерија 24V, 8Ah
Време на полнење  
Опсег 18 км – 22 км
Вид на сопирачка Задна сопирачка за тапан
Максимално оптоварување 120 кг
Суспензија Да, напред
Дополнителни опции Можност за преклопување
Тежина 12.5 кг
Екран Да, ЛЦД
Светло Да, предни и задни LED диоди
Макс. пораст 15 °
 
 
Технички Спецификации:

Мотор: 250 W
Задна кочница
Преден амортизер
Батерија – литиумска 24V/8.0Ah
Време на полнење на батеријата до 4 часа
Конструкција: Алуминиум
Големина на тркала: 8″
Максимална брзина 25 km/h
Домет со полна батерија – 18-22 km
Носивост: до 120 kg
LCD екран: покажува брзина на движење, статус на батеријата, ниво на моќност, вкупна километража и Trip
2 копчиња: вкучено/исклучено
Предно и задно LED светло
Димензии на составен тротинет: 98 х 54 х 114 cm
Димензии на склопен тротинет: 88 х 18 х 36 cm
Нето тежина – 12.5 kg
Бруто тежина 15 kg
Гаранција 1 година