Ново -4% MS Energy NEUTRON M10 Electric Scooter Trotinet

MS Energy NEUTRON M10 Electric Scooter Trotinet

Прегледи: 50 Производител: VIVAX
Шифра: Neutron M10
Достапен: Има залиха
17,990.00ден 17,190.00ден без ДДВ: 17,190.00ден
Количина: Купи

MS Energy NEUTRON M10 Electric Scooter Trotinet

Електричен тротинет практично превозно средство со лесен и склоплив механизам за повеќе мобилност и едноставна употреба. 
Кога не се возите, едноставно преклопете го тротинетот и понесете го со себе! Лесна конструкција, едноставна употреба и долга километража со едно полнење.
Големи тркала, амортизери и ефикасни кочници го прават возењето поудобно и сигурно без потреба од често застанување поради и нерамнини или препреки на патеката. 
MS ENERGY посветува многу внимание на технологијата и дизајнот како возењето освен економично и еколошко би било и сигурно и удобно. 
Со мобилна апликација MS ENERGY многу брзо и едноставно ќе се споите со тротинетот на екранот на вашиот смартфон (Android или iOS) и ќе ви дава статистика на помината рута, моментална брзина и останат капацитет од батеријата, исто ќе ви овомзожи и електронска блокада на моторот, палење и гасење на предните светла, и одбирање на боја на LED светлата. 
Со помош на апликацијата ќе можете да направите дијагностика на проблеми и дали во дадениот момент е се во ред со електрониката, батеријата, моторот и останатите клучни делови на тротинетот.

Спецификации:

Големина на тркалцата: 8.5"
Материјал: Алуминиум
Домет: 22 - 28 km
Мотор: 350W
Батерија: 37V, 7.5Ah
Макс. агол на качување: 15°
Макс. брзина: 25 km/h
Максимална носивост: 120 kg
Време на полнење: 5 - 6 h
Кочници: Задна диск кочница + предна електрична кочница
Можност за склопување
Димензии: 1130 x 550 x 1140 mm
Smart апликација (MS ENERGY m)
Електрична кочница на предни тркала со регенерациско полнење
Светла: Предни и задни, стоп светло
Амортизери: Задна