Ново Canon PIXMA G1411 Ink Tank Printer for High Volume Printing

Canon PIXMA G1411 Ink Tank Printer for High Volume Printing

Прегледи: 120 Производител: Canon
Шифра: PIXMA G1411
Достапен: Има залиха
8,390.00ден без ДДВ: 8,390.00ден
Количина: Купи

Canon PIXMA G1411

Компактен и економичен печатач за секојдневно печатење со голем обем што се дополнува со мастило за голема потрошувачка за секојдневно економично печатење на живописни фотографии и остри документи во домот.

Овој компактен печатач што се дополнува со шишиња за мастило за голема потрошувачка, едноставно поврзување преку USB и издржливост за работа со голем обем на страници овозможува печатење на висококвалитетни документи со остар текст и живописни фотографии без рабови со големина до A4 со мал трошок по страница.

Неверојатно голем број на отпечатени страници
Добијте економично и продуктивно печатење со голем обем до 12000 страници од 2 резервоари со црно мастило или до 7000 страници со употреба на еден комплет резервоари во боја.

Спецификации на печатачот
Резолуција на печатење: до 4800 x 1200 dpi
Технологија за печатење: 2 FINE картриџи (црн и во боја) - Печатач со резервоари за мастило што се дополнуваат
Брзина на црно-бело печатење: Прибл. 8,8 слики/мин.
Брзина на печатење во боја: Прибл. 5,0 слики/мин.
Брзо печатење на фотографии: Без рабови 10x15cm: прибл. 60 секунди
Печатење без рабови: Да (A4, писмо, 20x25cm, 13x18cm, 13x13cm, 10x15cm)

Кертриџи и потрошувачка
Стандардни картриџи за мастило: GI-490 <PGBK>, GI-490 <C>, GI-490 <M>, GI-490 <Y>

Потрошувачка на картриџи (обична хартија)
Печатење A4 документи во боја: Црно-бело: 12.000 страници, во боја: 7000 страници
Тип на интерфејс - PC / Mac: Hi-Speed USB (приклучок B)
Поддржани оперативни системи: Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 SP1 (Потребен е .NET Framework 4.5.2 или 4.6)

Физички карактеристики
Тежина: прибл. 4,8 kg
Димензии (Ш x Д x В): прибл. 445 x 330 x 135 mm