Ново VIVAX tablet TPC-705 Kids 7"

VIVAX tablet TPC-705 Kids 7"

Прегледи: 113 Производител: VIVAX
Шифра: TPC-705
Достапен: Има залиха
3,990.00ден без ДДВ: 3,990.00ден
Количина: Купи

Vivax tablet TPC-705 Kids е таблет специјално адаптиран и дизајниран за забава и едукација на најмладите. Таблетот доаѓа со веќе инсталирани апликации за деца со фокус на безбедност при употреба. Апликациите овозможуваат комплетна родителска контрола и надзор при употребата на таблетот, блокирање на потенцијални опасности и несоодветна содржина за децата. Нуди содржина соодветна за деца, едукативни игри коишто самите можете да ги одберете, нуди филтрирање и заштита од интернет содржина на која што вашето дете има пристап. Пристап до две опции за користење: родителски и детски пристап. Опција за креирање на повеќе детски кориснички сметки при што родителот може и далечински да пристапи до таблетот преку својот мобилен телефон (со посебна апликација iWawaParent).

Технички карактеристики    
Големина на Екран: 7инчи
Дисплеј: IPS/PLS
Резолуција: 1024x600
Процесор: Quad-Core 450GHz
Рам меморија: 1GB
Внатрешна меморија: 16GB
OS: Android 9.0
Боја: Црна (+ портокалова заштитна силиконска маска)
Димензии (mm):    22.2ш х 14.5в
Камера предна: 0.3Mpix
Камера задна: 2Mpix
Конекција: 3G
Батерија: 2100mAh
Гарантен рок: 1год