Ново VIVAX tablet TPC-807 8" 4G GPS GSM Android 11 GO

VIVAX tablet TPC-807 8" 4G GPS GSM Android 11 GO

Прегледи: 124 Производител: VIVAX
Шифра: TPC-807
Достапен: Има залиха
6,590.00ден без ДДВ: 6,590.00ден
Количина: Купи

VIVAX tablet TPC-807 4G GPS GSM Android 11 GO

Доверлив, лесен и пренослив наменет за сите возрасти и за сите намени. Vivax tablet TPC-807 4G е исклучително лесен со само 360гр и ергономичен дизајн е совршен сопатник за секоја пригода. Идеален спој на најновиот Android 11 Go софтвер и врвни технички карактеристики со враден LTE (4G) модул и пристап до мобилен интернет каде и да сте. Таблетот има вградена внатрешна меморија од 32GB и можност за надградба до 64GB со MicroSD картичка. Голема батерија од 4000 mAh за безгрижна и долготрајна употреба и две камери за лесна видео комуникација и фотографирање.

Технички карактеристики    
Големина на Екран: 8инчи
Дисплеј: IPS/PLS
Резолуција: 1280x800
Процесор: Quad-Core 1.5GHz
Рам меморија: 2GB
Внатрешна меморија: 32GB
OS: Android 11 GO
Боја: Црна
Димензии (mm): 125 x 212
Камера предна: 2Mpix
Камера задна: 5Mpix
Конекција: 4G
Батерија: 4000mAh
GPS: да
GSM: да
Гарантен рок: 1год