Ново VIVAX tablet TPC-105 10.1" 4G GPS GSM Android 11 GO

VIVAX tablet TPC-105 10.1" 4G GPS GSM Android 11 GO

Прегледи: 142 Производител: VIVAX
Шифра: TPC-105
Достапен: Има залиха
7,490.00ден без ДДВ: 7,490.00ден
Количина: Купи

VIVAX tablet TPC-105 10.1" 4G GPS GSM Android 11 GO

Брз и доверлив за секоја намена за читање онлајн вести, за онлајн шопинг или пак за гледање на вашите омилени серии. Vivax tablet TPC-105 4G има совршен спој на најновиот Android 11 Go софтвер и врвни технички карактеристики со враден LTE (4G) модул и пристап до мобилен интернет каде и да сте и батерија со огромен капацитет од 5800 mAh што ќе ви овозможи целодневна забава. Големиот екран од 10.1 инчи е совршен за едукација, забава но и за деловна употреба. 

Технички карактеристики    
Големина на Екран: 10.1инчи
Дисплеј: IPS/PLS
Резолуција: 1280x800
Процесор: Quad-Core 1.8GHz
Рам меморија: 3GB
Внатрешна меморија: 32GB
OS:    Android 11.0
Боја: Сива
Димензии (mm): 200 х 470
Тежина: 470гр
Макс.поддржана MicroSD: 64GB
Камера предна: 2Mpix
Камера задна: 5Mpix
Конекција: 4G/LTE, 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0
Батерија: 5800mAh
GPS: да
GSM: да
Гарантен рок: 1год