-28% CANON PIXMA TS705a Wireless Printer all in one print copy scan CD DVD printing black

CANON PIXMA TS705a Wireless Printer all in one print copy scan CD DVD printing black

Прегледи: 2056 Производител: Canon
Шифра: TS705a
Достапен: Има залиха
6,500.00ден 4,690.00ден без ДДВ: 4,690.00ден
Количина: Купи

CANON PIXMA TS705a Wireless Printer all in one print copy scan black CD DVD printing

Безжичен мултифункционален печатач во боја со опција за печатење на ЦД и ДВД дискови

Моќни функции, а мали димензии - најмалиот печатач со една функција и 5 мастила од Canon се одликува со голем капацитет за 350 листови, опции за беспрекорно поврзување и може да печати професионални документи и висококвалитетни фотографии - сето тоа по достапна цена.

Работете без прекин
Искористете ги придобивките од непрекинатото печатење со големиот капацитет за 350 листови обична хартија и 2-насочното снабдување со хартија. Следете ги нивоата на мастилата преку LCD-екранот на кој лесно може да го видите нивниот статус.

Резолуција на печатење: До 48001 x 1200 dpi
Технологија за печатење: 5 одделни резервоари за мастило (PGBK, BK, C, M, Y) ChromaLife100 мастила

Брзина на печатење во боја: Прибл. 10,0 слики/мин.3
Брзо печатење на фотографии: Без рабови 10x15cm: прибл. 21 секунда4
Печатење без рабови: Да (A4, писма, 20x25cm, 13x18cm, 10x15cm, 13x13cm, 8,9x8,9cm, 10x10cm)
Двострано печатење: Автоматско двострано печатење (A4, A5, B5, писма - обична хартија)
Директно печатење на дискови: Да
Стандардни картриџи за мастило:5 одделни резервоари за мастило
PGI-580PGBK (мастило со црн пигмент), CLI-581BK (црна), CLI-581C (цијан), CLI-581M (магента), CLI-581Y (жолта)

Тип и големина на екран: LCD екран со целосни точки
Поврзување: Hi-Speed USB (приклучок B)
Етернет: 10/100Mbps (автоматско префрлување)
Wi-Fi: IEEE802.11 b/g/n/a
Wi-Fi безбедност: WPA-PSK, WPA2-PSK, WEP, администраторска лозинка
Фреквентен опсег на безжичниот LAN: 2,4GHz
Тежина: прибл. 5,4 kg
Димензии (Ш x Д x В): Прибл. 372 x 365 x 158 mm