Office & Home Mesh Chair ErgoMax 708 Large with Leg Support Black

Office & Home Mesh Chair ErgoMax 708 Large with Leg Support Black

Производител: Premium
Шифра: ErgoMax 708
Достапен: Има залиха
6,900.00ден без ДДВ: 6,900.00ден
Количина: Купи

• квалитетен анатомски стол со мрежеста облога идеален за долготрајна употреба во канцеларија или домашни услови
• модерен дизајн идеален за модерни канцеларии и домови
• мрежна облога на наслонот и седиштето овозможува долготрајна употреба без потење
• анатомски подвижен наслон за грб со опција за регулирање на отпорот на потпирање и фиксирање во одредена положба
• вклучени две перничиња, за лумбална поддршка и потпора за глава
• вграден механизам на извлекување за одмарање, екстензија за потпора на нозе
• додаток со потпора за глава подесив по висина и агол
• пневматски амортизер high-pressure за висинско подесување на седиштето
• цврста метална хромирана високосјајна ротирачка подвижна основа на тркалца
• тркалца со силиконска облога идеални за употреба на паркет / ламинат
• бесшумно и меко движење на сите видови подови без оштетување
• наслони за раце со мека мрежеста облога
• механизам за подесивост по висина и заклучување во работна положба
• вклучено упатство, алат и сите потребни материјали за составување

Manufactured by Stolici.mk