Ново Office & Home Mesh Chair MONZA Black Modern Adjustable with Metal Base

Office & Home Mesh Chair MONZA Black Modern Adjustable with Metal Base

Производител: Premium
Шифра: Monza
Достапен: Има залиха
2,990.00ден без ДДВ: 2,990.00ден
Количина: Купи

• квалитетен стол со мрежеста облога погоден за канцеларија и домашни услови
• модерен и едноставен дизајн соодветен за секоја канцеларија и стан
• мрежна облога на наслонот и седиштето овозможува долготрајна употреба без потење
• нов модел на пневматски амортизер high-pressure class-3 за висинско подесување на седиштето
• метална хромирана високосјајна ротирачка подвижна основа на тркалца
• тркалца со силиконска облога идеални за употреба на паркет / ламинат
• бесшумно и меко движење на сите видови подови без оштетување
• анатомски наслон за грб со целосна потпора
• наслони за раце
• подесивост по висина
• препорачана максимална носивост до 150кг
• вклучено упатство, алат и сите потребни материјали за составување

Manufactured by Stolici.mk