Ново Vivax VOX Bluetooth MP3 Speaker BS-261 Waterproof IPX5 60W RMS

Vivax VOX Bluetooth MP3 Speaker BS-261 Waterproof IPX5 60W RMS

Производител: VIVAX
Шифра: BS-261
Достапен: Има залиха
3,390.00ден без ДДВ: 3,390.00ден
Количина: Купи

Vivax VOX Bluetooth MP3 Speaker BS-261 Waterproof IPX5 60W RMS

Новиот пренослив Bluetooth звучник BS-261 на Vivax доаѓа со моќност од 60 W и обезбедува длабок и моќен звук со репродукција до 8 часа на средно ниво на звук.
Уредот се одликува со функцијата TWS, со која можете да поврзете два исти уреди со едноставно притискање на копчето TWS, со што ќе уживате во посилен звук и подобар стерео ефект.
Една од главните карактеристики на уредот е нивото на отпорност на вода IPX 5. Сето ова е спакувано во атрактивен дизајн.

Speakers [W]: 2x 30W
Snaga RMS (W): 60W
Dimensions H (cm): 14.3
Dimensions W (cm):  36.6
Dimensions L (cm): 18.8
Battery (mAh): 3600
Power charging cable included
DC 5V, 2A max
Weight: 2.53Kg
Audio Source: Bluetooth, AUX in, USB port, FM Radio