Ново Vivax VOX Bluetooth MP3 Speaker LED BS-110 Waterproof IPX5 10W RMS

Vivax VOX Bluetooth MP3 Speaker LED BS-110 Waterproof IPX5 10W RMS

Производител: VIVAX
Шифра: BS-110
Достапен: Има залиха
1,800.00ден без ДДВ: 1,800.00ден
Количина: Купи

Vivax VOX Bluetooth MP3 Speaker LED BS-160 Waterproof IPX6 14W RMS

Запознајте го Vivax BS-110 - вашиот совршен музички придружник кој дава длабок и моќен звук каде и да одите.
Опремен со USB-плеер и 3.5 mm AUX LINE-приклучок, овој звучник нуди неверојатна флексибилност при репродукција на музика. Со моќност од 10W RMS аудио излез, вклучувајќи два звучници од 5,1 cm, обезбедува широк опсег на фреквенции од 80Hz до 16kHz. Уживајте во бескомпромисно звучно искуство без да се грижите за енергијата благодарение на вградената батерија на полнење од 3000 mAh која обезбедува до 5,5 часа репродукција со средна јачина или до 2,5 часа со максимална јачина. Исто така, можноста за полнење преку USB-C портот овозможува брзо и лесно напојување. Искусете го стерео ефектот како никогаш досега со функцијата за спарување звучници TWS, која ви овозможува да поврзете два звучници за уште поголем звук и подобро стерео искуство. Вградениот микрофон ви овозможува да остварувате телефонски повици без никакви пречки. Без оглед на вашите активности, Vivax BS-110 е дизајниран да трае со IPX5 заштита од вода и странично RGB осветлување што додава допир на забава и стил. И со ремен за клуч за носење, можете лесно да го носите со себе насекаде. Уживајте во музика без граници со Vivax BS-110.

Power RMS (W): 10W
Dimensions H (mm): 92
Dimensions W (mm): 242
Dimensions L (mm): 92
Battery (mAh): 3000
Power charging cable included
DC 5V, 2A max
Weight: 0.8Kg
Audio Source: Bluetooth, AUX in, USB port, FM Radio