Maxell EBC-2 Stereo Earbud Combo Pack 2pcs Black and White + Audio Splitter

Maxell EBC-2 Stereo Earbud Combo Pack 2pcs Black and White + Audio Splitter

Прегледи: 394 Производител: Maxell
Шифра: EBC-2
Достапен: Има залиха
250.00ден без ДДВ: 250.00ден
Количина: Купи

Maxell EBC-2 Stereo Earbud Combo Pack 2pcs Black and White + Audio Splitter

Maxell Стерео Слушалки EB95 2х парчиња (1х бели + 1х црни) + 1х Аудио раздвојник

Одличен комбо пакет за оние моменти кога сакате да ја споделите вашата музика со пријателите или семејството без да ги вознемирувате другите. Во паковањето се вклучени 2 слушалки и аудио сплитер за да можат две лица да слушаат музика истовремено на еден телефон, мп3 плеер или да гледаат филм на таблет. Идеален производ да ги забавува децата на тие долги патувања со автомобил. Компатибилен со повеќето уреди со стандарден 3.5мм аудио приклучок.

Impedance: 32 Ohm
Drivers: 15mm
Frequency Response: 20Hz-23KHz
Sensitivity: 95dB+/-3dB
Mic: No