Office & Home Modern Chair DIAMOND Velvet Velour Dark Moon Gray with Chrome Metal Base

Office & Home Modern Chair DIAMOND Velvet Velour Dark Moon Gray with Chrome Metal Base

Производител: Premium
Шифра: Diamond
Достапен: Има залиха
5,990.00ден без ДДВ: 5,990.00ден
Количина: Купи

• ултра модерен и квалитетен стол со velvet-velour облога и уникатен дизајн
• удобен за долготрајна употреба во канцеларија или домашни услови
• модерен дизајн за модерни канцеларии и домови со модерен стил
• уникатни материјали на наслонот и седиштето овозможува долготрајна употреба без потење
• вграден пневматски амортизер high-pressure за висинско подесување на столицата
• метална хромирана високосјајна ротирачка подвижна основа на тркалца
• тркалца со напредна силиконска облога идеални за употреба на паркет / ламинат
• бесшумно и меко движење на сите видови подови без оштетување
• анатомски моделирани наслон за грб и седиште со извиена анатомика за правилно седење
• зголемена севкупна носивост до 150кг

Manufactured by Stolici.mk