Executive Modern Big Chair SENATOR Steel Chrome Fabric Black

Executive Modern Big Chair SENATOR Steel Chrome Fabric Black

Производител: Premium
Шифра: SENATOR
Достапен: Има залиха
11,990.00ден без ДДВ: 11,990.00ден
Количина: Купи

Executive Modern Big Chair SENATOR Steel Chrome Fabric Black

Голем и удобен канцелариски стол со ергономски дизајн, изработен од цврсти и квалитетни материјали
висок анатомски подвижен наслон со цврста метална конструкција и платнена облога
ергономски наслон за грб со механизам за регулација на наслонувањето, нагиб на наслон
вграден механизам со можност за регулирање на отпорот на потпирање на наслонот
механизам за подесивост по висина, релакс опција и заклучување во работна положба
цврсти метални хромирани раконаслони со платнена облога
нов модел на пневматски амортизер high-pressure class-4 за висинско подесување на седиштето
цврста метална хромирана високосјајна ротирачка подвижна основа на тркалца
тркалца со силиконска облога идеални за употреба на паркет / ламинат
бесшумно и меко движење на сите видови подови без оштетување
Препорачана дозволена носивост до 170кг 
вклучено упатство, алат и сите потребни материјали за составување

Manufactured by Stolici.mk