Ново Gaming Chair KRAKEN Gaming PRO Premium Racing Black & Red

Gaming Chair KRAKEN Gaming PRO Premium Racing Black & Red

Производител: Premium
Шифра: KRAKEN Gaming PRO Premium
Достапен: Има залиха
11,990.00ден без ДДВ: 11,990.00ден
Количина: Купи

Голем и удобен гејмерски стол со модерен и иновативен дизајн, изработен од цврсти и квалитетни материјали
Цврста композитна пластична подвижна основа тонирана со црвени детали
Tркалца со силиконска облога идеални за употреба на паркет / ламинат
Ергономска форма на седиште и наслон за грб
Квалитетна платнена облога на седиште и наслон
Ергономски наслон за грб со механизам за регулација на наслонувањето, нагиб на наслон
Повеќе позиции за фиксирање на положба на наслонот, регулирање на висина на наслон
Пневматски амортизер за висинско подесување на висината на седиштето
Регулирање на силата на наслонот и вграден релакс механизам
Раконаслони со мека платнена облога и подвижност заедно со наслонот (напред-назад)
Перниче за глава со можност за лесно отстранување
Препорачана дозволена носивост до 170кг
вклучено упатство, алат и сите потребни материјали за составување

Manufactured by Stolici.mk